Zeynep BAŞKAN


Zeynep Başkan, 23 çocuklu bir ailenin sondan 2. çocuğu olarak Trabzon'un Tonya İlçesine bağlı İskenderli beldesinde 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren türkülere tutkusu, herkes tarafında iyi bilinmektedir.
    ”Bu Toprağın Sesleri” yarışmasından tanıdığımız; gerek sesi, gerekse hanım efendiliği ile müzikseverlerin kalbinde taht kuran Zeynep Başkan,Tonya’nın adını ve sanat gücünü her yerde duyurmaya devam ediyor. Zeynep’in hayranları, önümüzdeki süreçte, bu web sitesi aracılığıyla, onu daha yakından tanıma olanağı bulacak.
    Tonya’nın bağrından çıkmış, pırlanta gibi bir sese sahip olan Zeynep Başkan, bütün yörelerimizin türkülerini, öylesine büyük bir ustalıkla icra ediyor ki, ona hayran olmamak elde değil. Zeynep Başkan’ın söylediği tüm parçalar:

 *Yol Havası: Yine Geldi Kara Güz

*Çarşambayı Sel Aldı

* Berber

*Aslan Mustafam
*Dersini Almış da
*Zifin Çiçeği

*Ah Oğlum
*Vay Beni Ağlar Miydum

*Ah Anam

*Çorabını Ördüğüm

*Bugün Bana Bir Hal Oldu

*Karadır Kaşların
*Asker Yolu Beklerim

*Yaylanın Çimenine

*Zahidem
*Nar Ağacı
*Sarı Çiçeğim

*Yesun Oni Nenesi

*Yandı Yüreğim
*Dido
*Yüceden Mi Geldim

*Alilar

    Zeynep Başkan, Karadeniz türkülerini en yalın haliyle okuyan güzel sanatçıdır. Yayla havaları okurken insanı kendinden geçiren Tonyalı sanatçı… Yol havasını öyle bir söyler ki, Karadeniz’in uçsuz bucaksız yaylalarında hisseder insan kendini... Ayrıca, tüm bölgelerin müziklerini, başarıyla seslendirmektedir.”Zahide’m” türküsündeki yorumuyla herkesin hayranlığını kazanmıştır.
    Tebrikler Zeynep, yolun hep açık olsun!!!

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !